Výcvik v centru simulačních a trenažérových technologií

foto_06.jpg
  • 17.2.2014
  • Jan Jan

Ve dnech 12.-13.2.2014 probíhal výcvik druhé mechanizované roty táborského praporu (2.mr) v Centru simulačních a trenažérových technologií ve VYŠKOVĚ (CSTT). Toto zařízení je určeno k zabezpečení výcviku velitelů a jednotek do stupně rota, s důrazem na výcvik osádek bojových vozidel na instalovaných virtuálních simulátorech.

Na osádkových simulátorech KBVP PANDUR II proběhl nácvik střelby a základních taktických činností, zejména přesuny, rozvinování sestavy, útok a obrana čety. Na střeleckých simulátorech se vojáci zdokonalovali v ovládání zbraňového systému zbraňové stanice vozidla PANDUR II, RCWS 30 a nanečisto si zkoušeli plnit různá cvičení střeleb. Důraz byl především položen na nové příslušníky roty, kteří tak měli možnost se důkladně s tímto systémem seznámit a naučit se jej ovládat. Na učebně probíhala teoretická výuka osádek KBVP PANDUR II formou učebních lekcí, ze kterých byly na závěr přezkoušeny formou testu.

Celkově byly úkoly a cíle výcviku splněny a osádky jsou tímto kvalitně připraveny na absolvování ostrých střeleb z KBVP PANDUR II a bojových střeleb mechanizovaných čet, které proběhnou v měsíci únoru ve vojenském újezdu BOLETICE.

Fotogalerie