Velitelka družstva z pověření des. N. T. / studentka VŠ a OSVČ

Jaký je tvůj civilní život?

V civilním životě jsem studentkou magisterského studia Vysoké školy obchodní v Praze, a vedle studia podnikám také ve financích. Ve svém volném čase jsem se ráda věnovala bojovým sportům, ale nyní dávám přednost crossfitu, běhání či dálkovým pochodům.

Jak bys popsala svojí cestu do AZ, respektive k rotě AZ 42. mpr

Do Aktivních záloh jsem se rozhodla vstoupit v druhém ročníku vysoké školy. Ke vstupu mě vedli především osobní důvody, které se dále vázaly na vlastenectví, respekt, úctu, hrdost, nové zkušenosti a motivaci překonat své limity. Při počátečním šestitýdenním výcviku jsem se rozhodla jít k bojovému praporu, a to konkrétně k 42. mpr v Táboře.

K praporu jsem tak nastoupila začátkem roku 2018 jako svobodnice na pozici střelce a již na podzim jsem byla pověřena funkcí velitele družstva, kterou vykonávám dodnes.

Naplnila služba u 4. mechanizované roty 42. mechanizovaného praporu Tvoje očekávání?

Abych pravdu řekla, tak má očekávání služba u 4. mechanizované roty doslova překonala. U AZ v Táboře jsem skoro od počátku existence jednotky, a každé další cvičení přineslo něco nového a zajímavého.

Když jsem vstupovala na útvar, očekávala jsem hlavně fyzickou zátěž, střeleckou a hodně taktiky, ale 4. mechanizovaná rota mi dala mnohem více, a to především možnost stát se plnohodnotným příslušníkem armády.

Co Tě nejvíc baví na vojenských cvičeních s jednotkou?

Na cvičení mě baví především kvalitně naplánovaná střelecká příprava, taktika, vojenské lezení či plavání.  Ráda také jezdím na cvičení s útvarem, kde plníme společně úkoly, včetně zapojení techniky, jako je například Pandur.

Jak se staví okolí k Tvé službě v aktivní záloze?

Mí spolužáci, přátelé i rodina hodnotí mou službu v AZ velmi kladně a často se ptají, jak jsme se na cvičení měli. Někteří mí přátelé vstup do AZ zvažují a někteří dokonce již také slouží.

Jak se staví Tvůj zaměstnavatel/škola ke službě v AZ a do jaké míry je pro Tebe služba v AZ komplikace v civilním zaměstnání/studiu?

Co se týká studia, má škola mi umožňuje na cvičení jezdit, ale samozřejmě po konzultaci s pedagogy. Do budoucna bych ráda pokračovala v armádě již jako profesionál.