Svatováclavský pohár 2019

1_edited.jpg
  • 12.6.2019
  • Petr Haška

Šestý ročník střelecké soutěže pořádané 42. mpr

Ve dnech 3. – 7. června se ve výcvikovém prostoru Boletice konal již 6. ročník oblíbené a účastníky vysoce ceněné střelecká soutěže.

Z celkově 23 dvoučlenných týmů se letos této náročné soutěže poprvé zúčastnili i elitní policisté z Útvaru rychlého nasazení a také příslušníci armády z Lotyšska. Jak již je zvykem, samotná soutěž nespočívala pouze ve střelbě na terč.   Soutěžící týmy prověřily i různé překážky a taktické situace, zaměřené na kondici, hbitost, postřeh, pohotovost, umění přesunu ve skrytu, pohyb ve výškách, ovládání různých typů zbraní i schopnost pohotově vyhodnotit správný postup a provést výběr adekvátní zbraně. V průběhu soutěže týmy absolvovali více jak 20 km v taktické výstroji s veškerým vybavením a zbraněmi. Každý tým doprovázel zkušený rozhodčí, který hodnotil splnění úkolu a případné nedostatky v průběhu dvou denních a dvou nočních etap. Účastníci tak absolvovali celkem 14 nočních a 16 denních střeleckých položek, přičemž o žádném střeleckém úkolu soutěžící předem nic nevěděli. Na závěr soutěže proběhlo klání jednotlivců „O nejlepšího střelce“ vyřazovacím způsobem.

O výborné připravenosti týmů svědčí to, že letos všichni soutěž dokončili. Na prvním místě skončili příslušníci 42. mpr čet. P.M. a čet. J. F.  Těší nás to dvojnásobně a jsme hrdí, že máme v našich řadách takové skvěle připravené vojáky. Na druhém místě skončil tým z 13. dělostřeleckého pluku v Jincích a třetí místo získali vojáci z Velitelství výcviku - Vojenské akademie ve Vyškově.

V soutěži jednotlivců skončil na prvním místě zástupce ze 43.výsadkového praporu.

Vítězům ještě jednou gratulujeme, děkujeme všem soutěžícím za férový přístup, enormní nasazení v těžkých podmínkách a výborný výkon. Děkujeme rovněž rozhodčím a organizátorům, kteří se podíleli na přípravě i samotném průběhu celé akce.

Fotogalerie