Odchod Vrchního praporčíka do zálohy

foto_03.jpg
  • 2.3.2015
  • Jiří Jiří

Dnem 28. 2. 2015 zanikl služební poměr vojáka z povolání vrchnímu praporčíkovi 42. mechanizovaného praporu Janu MUDRUŇKOVI. V pátek 27. 2. 2015 proběhl slavnostní nástup praporu, při kterém velitel pplk. Ing. Martin ŠPIČÁK jmenovanému udělil pamětní minci 42. mechanizovaného praporu za dlouhodobou obzvláště záslužnou práci.

Praporčík Jan MUDRUŇKA sloužil u táborského praporu téměř dvacet let. V průběhu své kariéry působil převážně na velitelských pozicích průzkumné výsadkové čety, 1. mechanizované roty, velitelské roty a roty logistiky. Funkci vrchního praporčíka vykonával od roku 2009 doposud. Působil též v šesti zahraničních operacích a byl oceněn řadou vyznamenání za službu v ozbrojených silách.

Ve svém slově odcházející vrchní praporčík poděkoval za veškerou spolupráci a ocenil úspěchy, kterých prapor jako celek v minulých letech dosáhl. Příslušníky praporu povzbudil k překonání nešvarů, které ničí dobrého ducha útvaru, a popřál jim mnoho úspěchů v profesním i osobním životě.

Prozatímně bude funkci vrchního praporčíka vykonávat nrtm. Michal LOSERT, který je současně vedoucím praporčíkem velitelské roty, a to až do chvíle, kdy funkci převezme vítěz výběrového řízení na tuto pozici.

Fotogalerie