Home page > Aktuality > Střelecká soutěž „Svatováclavský pohár“

Střelecká soutěž „Svatováclavský pohár“

Dne 9.7.2015 proběhla na střelnici SSK Čekanice střelecká soutěž o putovní "Svatováclavský pohár". Soutěže se zúčastnilo 18 tříčlenných družstev vojáků (4.brn, 7.mb, 13.dp, VeV-VA, 15.žp, PVP) a policistů (VP, Policie ČR, Městská policie).

Jednalo se již o druhý ročník soutěže, která si pro svou pestrost a dobrou atmosféru okamžitě získala oblibu zkušených střelců. Letos na soutěžící čekala tři stanoviště s poněkud odlišnými disciplínami. Na všech stanovištích jednotliví soutěžící stříleli z pistole a z útočné pušky, na všech šlo o čas, o přesnost zásahů i o bezpečnost a preciznost celé akce. Každé stanoviště však mělo nějaké specifikum: na prvním se střílelo ze zaparkovaného vozidla, na druhém museli soutěžící poskytnout ošetření těžce zraněnému kolegovi (figuríně). Zvládnutí střeleckých úkolů třetího stanoviště pak bylo ztíženo deseti kliky a zátěží dvacetikilového batohu.

Ve velké konkurenci se na prvním místě umístilo smíšené družstvo Velitelství výcviku – Vojenské akademie a 42. mechanizovaného praporu, na druhém místě družstvo Zásahové jednotky Krajského ředitelství policie hl. m. Praha a na třetím místě se umístilo družstvo 44. lehkého motorizovaného praporu "A" z Jindřichova Hradce. Vítězům blahopřejeme a všem účastníkům velmi děkujeme za předvedené výkony!

Fotogalerie

Nahoru