Home page > Aktuality > Nové velení 42. mechanizovaného praporu v Táboře

Nové velení 42. mechanizovaného praporu v Táboře

Od 1. ledna 2015 se ujal velení praporu pplk. Ing. Martin Špičák. Nahradil tak dosavadního velitele pplk. Ing. Josefa Trojánka, který se stal náčelníkem štábu 4. brigády rychlého nasazení v Žatci. 

Pplk. Ing. Martin Špičák se narodil roku 1972 v Bruntále. V Armádě ČR pracuje již 24. rokem. Situaci táborského praporu dobře zná, neboť zde strávil většinu své vojenské kariéry. V letech 1994-2003 například působil ve funkcích velitele čety a velitele roty a v letech 2009-2013 byl náčelníkem štábu praporu. V minulém roce působil jako starší důstojník – specialista na Velitelství pozemních sil v Praze. Má za sebou účast na misi KFOR v Kosovu (2005) a ISAF PRT Lógar v Afghánistánu (2012). Je ženatý a má jedno dítě. 

S velením praporu mu bude pomáhat nový zástupce velitele útvaru mjr. Ing. Daniel Cekul. Ten v této funkci vystřídal mjr. Ing. Jiřího Líbala, který se stal velitelem 41. mechanizovaného praporu v Žatci. 

Cílem nového velení je udržení vysoké úrovně bojové připravenosti praporu dosažené v roce 2014. Nebude to zcela snadný úkol, protože v tomto roce se velká část praporu zúčastní zahraniční operace RS v sestavě 4. strážní roty BAF v Afghánistánu a došlo též k masivním personálním změnám v sestavě štábu i jednotek.

Fotogalerie

Nahoru