Home page > Aktuality > Den otevřených dveří táborského praporu

Den otevřených dveří táborského praporu

Ve čtvrtek 30.4.2015 se konal Den otevřených dveří u 42. mechanizovaného praporu „Svatováclavského“ v Táboře. V prostoru kasáren Klokoty příslušníci útvaru předvedli návštěvníkům ukázky boje z blízka a vedení bojové činnosti při napadení nepřítelem. Příslušníci Vojenské policie z posádky Tábor předvedli ukázku výcviku služebních psů. Dále si návštěvníci prohlédli zbraně a vojenskou techniku. Mohli si též vyzkoušet zdolání lezeckého trenažeru Jakub nebo se zapojit do soutěže pro děti. Na zajištění akce se podílel též 532. prapor elektronického boje a Krajské vojenské velitelství AČR.

Pozvání přijalo více než tisíc žáků ze šestnácti základních a mateřských škol z Tábora a okolí. Mezi hosty nechyběli zástupci vedení města Tábor v čele se starostou Ing. Jiřím Fišerem, bývalý poslanec Ing. Jan Babor a vysloužilí vojáci žijící v Táboře, včetně veterána 2. světové války plk. v. v. Ing. Ladislava Janoucha.

Zvláštními hosty letošního dne otevřených dveří byli nejbližší rodinní příslušníci vojáků, kteří se účastní zahraniční operace. Pro ně byla připravena krátká videokonference s velitelem 4. strážní roty v Afghánistánu kapitánem Markem Jeřábkem. Právník Společného operačního centra Ministerstva obrany podplukovník Otakar Foltýn je informoval o důležitých faktech probíhající zahraniční operace. Dále proběhla beseda s rotmistrem Janem Bromem, který byl příslušníkem ve stejné zahraniční operaci v roce 2014. Účelem setkání byla podpora rodin vojáků, zlepšení jejich informovanosti a vytvoření kontaktů mezi nimi a Armádou ČR.

Fotogalerie

Nahoru