Home page > Aktuality > 2. ročník Svatováclavského pochodu 42. mpr

2. ročník Svatováclavského pochodu 42. mpr

U příležitosti Dne české státnosti 28. 9. 2019 jsme pochodem uctili památku českého knížete svatého Václava, patrona naší země, jehož jméno hrdě nese i náš 42. mechanizovaný prapor v Táboře.

Před zahájením pochodu přivítal všechny účastníky velitel praporu pplk. D. Cekul, starosta města Tábor Ing. Š. Pavlík a kaplan praporu npor. P. Haška. Účastníky pochodu rovněž pozdravily zástupkyně dvou neziskových organizací, které jsme se z výtěžku startovného rozhodli podpořit. Za táborský domácí hospic Jordán promluvila koodinátorka dobrovolníků paní L. Kopřivová Markovová a organizaci IMY ze Soběslavi představila její ředitelka paní K. Csirková.

Na nejkratší desetikilometrovou trať se postavilo 23 účastníků a zvládli ji všichni. Druhou trať o délce 38 km absolvovalo 61 chodců z 63 startujících. Na nejdelší trať v celkové délce 78 km se přihlásilo nejvíce nadšenců. Odstartovalo 190 účastníků a do cíle jich došlo 151! Měli jsme však i pár nadšenců, kteří si naši nejdelší trať zaběhli. Z mužů byl nejrychlejší des. M. Štěpán z Lipníka n. B. s časem 11 hod. a 6 min. Mezi ženami byla nejlepší příslušnice našeho útvaru rtm. Iveta Kolegarová s časem 11 hod a 20 minut.

Všem účastníkům děkujeme za uctění památky svatého Václava i přispění na charitativní organizace. Gratulujeme všem, kdo došli do cíle, ale i těm kdo to aspoň zkusili. Už nyní se těšíme na třetí ročník 2020!

Nahoru