Home page > Aktuality > Svatováclavský pochod 2018

Svatováclavský pochod 2018

Takto jednoduše by se dala nazvat nová iniciativa 42.mpr Tábor, ale to bychom nebyli my, aby za těmito dvěma slovy nebylo více.

Svatováclavský pochod, přesněji jeho historicky první ročník, je organizován k uctění památky patrona našeho praporu Svatého Václava a připomenutí pověsti o Blanických rytířích.

"Až bude České zemi nejhůř, až bude tísněna cizími vojsky ze čtyř stran, až Praha zanikne a vozka zapráská bičem na místě, kde stávala, až budou Čechy jen tak velké, že se vejdou na jediný vůz, až se rybník u Býkovic po okraj naplní krví - teprve potom se na Blaníku zazelená suchý dub, vyschlý pramen vytryskne a rytíři, spící v nitru hory procitnou a v čele s knížetem Václavem vyjedou na pomoc." (ze Starých pověstí českých)

Uspořádán bude 28. září 2018 a vy se můžete těšit na dvě trasy.

Máme pro vás ještě mnoho podrobností, například délky dvou tras. Odkud kam se půjde. Co vše můžete za účast a poplatek získat, samozřejmě kromě skvělých zážitků. Ale s tím vás, velmi rádi, seznámíme o něco později. Co je však důležité a stoprocentní. Celý výtěžek půjde na charitu. Takže sledujte naše webové stránky, sledujte náš FB profil a my Vás o všem, a včas budeme informovat.

Nahoru